TRASA

Via Alpina Sacra to najdłuższa trasa pielgrzymkowa w Alpach, łącząca 8 krajów i ponad 200 najpiękniejszych, najstarszych, najwyżej położonych katolickich sanktuariów, kościołów i klasztorów. Jej długość wynosi około 4100 km. Punktem wyjścia jest patriarchalna bazylika w Akwilei (Włochy), zaś punktem końcowym jest jedna z najstarszych osad klasztornych na zachodzie wyspy Saint-Honorat (410) w okolicach Cannes (Francja).PIELGRZYM

Posiadacz patriarchalnej brody, długodystansowy spacerowicz, miłośnik jogurtów, pożeracz lodów, zaklinacz psów, pasjonat dyskusji z krowami, pogromca komarów - to tylko niektóre z tytułów, które w czasie swoich pielgrzymek zdobył ks. Johannes Maria Schwarz, ksiądz katolicki i pustelnik na pół etatu. Urodzony w Austrii duchowny, doktor teologii dogmatycznej, jest kapłanem archidiecezji Vaduz. Większość czasu poświęca pracy nad projektami związanymi z mediami w niemieckojęzycznej części świata.

WSPÓŁUCZESTNICTWO

Istnieją różne sposoby współuczestnictwa w projekcie:Możesz śledzić przebieg podróży na Instagramie (4kmhpunktcom). Codziennie (lub gdy tylko będzie to możliwe) będą udostępniane tam zdjęcia z trasy. Ci, którzy nie korzystają z aplikacji, mogą śledzić wiadomości na tej stronie (prawa kolumna) lub przez interfejs internetowy Instagram (link powyżej).
 

Podróż zostanie udokumentowana filmem wideo (w języku niemieckim). Jeśli pojawi się wersja międzynarodowa, zostanie ona udostępniona na tym kanale youtube (donjojohannes). Znajdziesz tam także mnóstwo zabawnych, krótkich klipów, wszystkie odcinki z serii 3MC (3-minutowy katechizm) w języku polskim, angielskim (oraz w wielu innych językach). Nie przegap też 15-częściowej serii apologetyki, wyjaśniającej różnice między chrześcijaństwem a islamem, która ukaże się jesienią. Zachęcam serdecznie do zasubskrybowania kanału.
 

Tutaj jest wolna przestrzeń w moim plecaku na twoje intencje modlitewne. Użyj poniższego przycisku, aby je przesłać (anonimowo, jeśli sobie tego życzysz). Ponieważ nie znam jeszcze języka polskiego, proszę abyś napisał intencję po angielsku, niemiecku, włosku, francusku, hiszpańsku lub łacinie :)

ZOSTAW ŚLAD

Najwyższym sanktuarium we Francji jest kaplica na Mont Thabor (około 3170 m n.p.m.). Odwiedziłem to miejsce w zeszłym roku. Niestety wraz z topnieniem wiecznej zmarzliny jego niszczejąca struktura wymaga pilnej naprawy. Rozmawiałem z kilkoma osobami odpowiedzialnymi za to sanktuarium (proboszczem i burmistrzem) i, jak tylko pojawi się konkretny plan, na moim kanale youtube i na Instagramie zamieszczę odpowiedni film, w którym opowiem o tym, jak możesz pomóc.
Impressum: Kpl. Johannes M Schwwarz, Oberpuchenauerstr. 11, A-4048 Puchenau, vas[ÄT]4kmh.com